Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Anularea gazduitorului a declaratiei de luare in spatiu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Anularea gazduitorului a declaratiei de luare in spatiu

Buna ziua,
Va rog mult, as vrea sa-mi spuneti cum pot sa anulez luarea in spatiu a unei persoane.
in fapt,persoana nu mai locuieste la mine in spatiu, dar domiciliul lui stabil este inca la mine acasa. As dori sa scap de aceasta problema deoarece am fost nevoita sa platesc anumite impozite si taxe in numele lui si m-am saturat de aceasta situatie.
Mentionez ca el este var cu mine si nu are propriul lui domiciliu.Tocmai din acest motiv l-am luat in spatiu ca sa poata sa-si faca buletin, dar orice fapta buna trebuie pedepsita...
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cu stima,
Pentru ca in acest forum (Pasapoarte, carti de identitate etc.) sunt mai multe discutii deschise pe aceasta tema, v-am pus un link al uneia dintre ele care cred ca va poate fi de folos (are mai multe variante de rezolvare):

www.avocatnet.ro/content/for...